Výborný výkon v Děčíně!

Už páté severočeské derby této sezóny bylo na pořadu dne ve středu 20. 3. 2024. Opět se očekávalo vyrovnané a vyhecované střetnutí. Jenomže první poločas ukázal, co s týmem udělá povedený zápas proti Nymburku. Do ARMEX Sportcentra dorazila sebevědomá SLUNETA, jejíž hráči měli skvěle seřízenou mušku.

Válečníci sice otevřeli skóre vedením 4:0, ale pak se do provozní teploty dostali svěřenci Honzy Šotnara a otočili na 13:23. Tahounem Ústí byl ex-válečník Nichols, který stihl 10 bodů už v první čtvrtině, která skončila vedením hostů 22:26.

Jestli někomu přišlo 26 bodů v koši domácího Děčína přišlo hodně, tak se musel v poločase hodně divit. Ústečtí dále přikládali pod kotel a drtili Válečníky skvělým procentem střelby a dobrou obranou. Druhá čtvrtina vlastně rozhodla o utkání. Hosté skvělou ofenzivou vyhráli tento úsek hry 19:32.

O poločase bylo v šatně Válečníků asi hodně „živo“, odpovídal tomu průběh třetí čtvrtiny, ve které si na své přišli vyznavači dobré defenzivy, tento úsek Děčín vyhrál 10:8 a nevypadalo to na žádné velké drama.

Ale známe Válečníky, ti se nikdy nevzdají, a i když neměli svůj den, stále bojovali. V průběhu posledního dějství se jim sice podařilo trochu zdramatizovat průběh, když svými 3 slepenými trojkami Válečník Svoboda posunul svůj tým na dostřel 64:72. V tu chvíli se hosté jen těžko prosazovali proti zlepšené obraně Válečníků a často jejich útoky končily střelou z velké dálky v poslední vteřině.

Po dvou oddechových časech ústecké lavičky se Pandy opět srovnaly, zpřesnily obranu, a hlavně nepolevili v bojovnosti. Válečníkům se dnes nedařilo a na konci utkání jim trochu tekly i nervy, naopak SLUNETA se uklidnila a opět odskočila na konečných 71:93 a nedopustila žádné velké drama.

Náročný trojboj tohoto Nymburk-Děčín-Nymburk má Ústí dobře rozehraný a zakončí ho na půdě několikanásobného mistra, kterého v neděli na domácí palubovce v neděli porazil. Jestli se projeví únava po náročném programu nebo vyhraje nadšení z vítězné vlny se dozvíme už v pátek odpoledne.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 71:93 (22:26 41:58 51:66)
Body domácí: Svoboda 22, Walton a Pomikálek po 11, Ogundiran 10, Macháč a Štěrba po 6, Kroutil 3, Šturanovič 2
Body hosté: Nichols a Autrey po 22, Karlovský a Pecka po 15, Martin 9, Nábělek 6, Rowan a Haiblík po 2
Trojky: 26/7 – 30/9
Trestné hody: 25/18 – 33/26
Doskoky: 30 - 31
Osobní chyby: 25 - 21